371 6 724 21 33

Pēc ārkārtas situācijas atcelšanas 9. jūnijā paliks spēkā daži starptautiskās pasažieru pārvadājumu ierobežojumi

Netiks atjaunots arī tūrisms un ceļošana, iespējas ceļot ārpus Eiropas Savienības (ES), paredz likumprojektu, kuru Veselības ministrija iesniedz izskatīšanai valdībā, "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību."

Saskaņā ar Veselības ministrijas sagatavotajiem noteikumiem ārkārtas situācijas laikā starptautiskā pasažieru satiksme caur lidostām, ostām, kā arī ar autobusiem un dzelzceļu netiks veikta uz valstīm, kurās Covid-19 biežums rada draudus Latvijas iedzīvotājiem.

"Latvijā un pārējās Baltijas valstīs 14 dienu biežums uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju ir apmēram seši gadījumi. Droši varat ceļot uz valstīm, kurās šis rādītājs ir tuvs Baltijas valstīm," sacīja Veselības ministrija.

Baltijas valstu speciālisti vienojās par ES valstu un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) sarakstu, kas ir sadalīts trīs kategorijās: valstis, uz kurām jūs varat ceļot bez ierobežojumiem, valstis, no kurām jums jāievēro 14 dienu sevis izolācija, valstis, kas ceļo uz nevajadzētu apņemties.  Šis saraksts tiek atjaunots reizi nedēļā - piektdienās.

Veselības ministrija arī sacīja, ka šobrīd nav pieņemts lēmums atsākt pasažieru sakarus ar trešām valstīm, jo nav skaidrības par šo valstu sniegto datu par Covid-19 testēšanas biežumu un kvalitāti ticamību.

Aviobiļetes online
Сopyright © 2005-2020 TBS.
Rīga, Dzirnavu iela 91.
All Rights Reserved.