371 6 724 21 33

Pašizolācijas periods tiem, kas ierodas Latvijā no citām valstīm, ir saīsināts līdz 10 dienām

Latvijas Ministru kabinets Latvijā apstiprināja Veselības ministrijas priekšlikumu samazināt pašizolācijas periodu iedzīvotājiem, kuri no ārvalstīm atgriežas Latvijā, no četrpadsmit dienām līdz desmit dienām, ar vairākiem izņēmumiem.

Valdība šodien izskatīja grozījumus Regulā par epidemioloģiskiem drošības pasākumiem COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Veselības ministre Ilze Viņķele (Par Develompent / Par) valdībai sacīja, ka iedzīvotājiem, kuri atgriežas Latvijā no ārzemēm, desmit dienas būs pašizolēties.  Pašreizējais obligātais pašizolācijas periods ir četrpadsmit dienas.

Četrpadsmit dienu pašizolācijas prasība joprojām attieksies uz cilvēkiem, kuri sazinājušies ar pozitīvu personu Covid-19.

Četrpadsmit dienu pašizolācija attieksies arī uz personām, kas strādā veselības aprūpes iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs un izglītības iestādēs un ir ciešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, piemēram, ārstiem, kas strādā ar pacientiem, vai skolotājiem, kuri strādā ar studentiem.

Tomēr arī šie cilvēki astotajā dienā pēc ierašanās Latvijā no ārvalstīm drīkstēs kārtot Covid-19 testu.  Ja viņiem būs vīrusa negatīvs rezultāts, viņiem būs atļauts atgriezties darbā vienpadsmitajā dienā pēc atgriešanās Latvijā.  Ja viņi atsakās pārbaudīties, četrpadsmit dienas viņiem būs jāizolējas.

Jurijs Perevoscikovs no Slimību profilakses un kontroles centra informēja valdību par vairākiem pētījumiem, kuros tika konstatēts, ka tiem, kas ierodas Latvijā no citām valstīm, var tikt piemērots desmit dienu pašizolācijas periods.

Aviobiļetes online
Сopyright © 2005-2021 TBS.
Rīga, Dzirnavu iela 91.
All Rights Reserved.